Yedi Kıta Tarih Dergisi
Türkçe Konuş
haber oku

Mırık, “Binali seçimlerde fark atacak”

admin ~ 18 Haziran 2019 ~ Manşet, Siyaset ~ 48 Kez Görüntülendi. A- A+

Türkiye 23 Haziran’da YSK’nın tekrarlanması kararı verdiği İstanbul seçimlerine kilitlenmiş durumda. Samsun’da AK Partili İşadamı olarak tanınan Ramazan Mırık, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimlerinde Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun karşısına tekrar Cumhur İttifakı adayı olarak çıkan Binali Yıldırım’a destek olabilmek için İstanbul’daki çalışmalara katıldı.

İstanbul seçimlerinde Binali Yıldırım’ın kazanacağını ve en az 555 bin fark atacağını öne süren Mırık, “Sandıkların tamamı sayılmış olsaydı İstanbul seçimlerini zaten Binali Yıldırım kazanacaktı. 31 Mart seçimleri öncesi AK Partili seçmenin oy vermek için sandığa gitmeyen bir kitlesi mevcuttu. 31 Mart sonrası seçmenin İmamoğlu’nu tanımasıyla sandığa gitmeme kararıyla hata yaptığını anladı” diye konuştu.

Ticaret yapan esnafın Binali’nin kaybetmesi durumunda ekonominin İstanbul’da sarsılacağını düşündüğünü kaydeden Mırık, “Esnaf ve müteahhitlerle yaptığımız görüşmelerde, merkezi hükümeti arkasına alamayan bir belediye başkanının halka iyi hizmet vermesi imkansız olduğu görüşünde birleştiklerini gördük. Ayrıca artık halk İmamoğlu’nu masum biri olmadığını gördü. Seçimlerden Binali Yıldırım kesinle ezici bir fark atarak kazanacak” şeklinde konuştu.

Kaynak: www.samsunetikhaber.net


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.