Yedi Kıta Tarih Dergisi
Türkçe Konuş
haber oku

Karapıçak, ‘Usta ile hareket edenler af diliyor’

admin ~ 10 Eylül 2019 ~ Gündem, Manşet, Siyaset ~ 34 Kez Görüntülendi. A- A+

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Erhan Usta için, “Taş yerinde ağırdır o bizden gitti, onun işi bitti” dedi.

Ali Babacan’ın kurmaya hazırlandığı yeni partide yer alacağı öne sürülen Samsun Milletvekili Erhan Usta için, “Taş yerinde ağırdır o bizden gitti, onun işi bitti” diye MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Usta’nın yeni partiye geçiş yapması durumunda MHP’yi etkileyip etkilemeyeceği sorusuna, “Yeni partiye geçiş yapması MHP’yi etkilemez” dedi.

Erhan Usta ile birlikte hareket edenleri tespit ettiklerini kaydeden Karapıçak, “Onunla seçimlerde çalışma yapanlar zaten MHP’ye oy vermemiş ve Usta’nın seçim çalışmalarına katılmışlardır. Erhan Usta’nın gerçek kimliğini öğrendikçe onunla hareket eden insanlar aracılar sokarak, ‘Bizi affedin, MHP içerisinde bizleri tekrar değerlendirin’ diyerek dönüşler başladı. Dönmek isteyen arkadaşlarımıza dönmelerinde bir sıkıntı olmadığı ama teşkilatlarda yönetim kademesinde yer vererek vitrine çıkarma konusunda söz veremeyeceğimiz belirtiyoruz” diye konuştu.

Erhan Usta’nın MHP’de siyaset yaparken ortada olmayan gönüllülerin Erhan Usta’nın bağımsız çıkışıyla ortaya çıkması ve Usta’ya yüklü maddi destek sağlanmasını Usta’nın bir projenin parçası olduğunun kanıtı olduğunu vurgulayan Karabıçak, “Erhan Usta projenin bir parçası. Ali Babacan’ın kuracağı yeni partinin Karadeniz yapılanmasını üstleneceği yönünde bilgiler gelmekte. İnsanlar güçlerini inançlarından alacaklar. Şeyhden, şıhdan, zenginden, para babalarından güç alanların gidecekleri yer belli. Bu arkadaşımız bu gruplardan destek almıştır” diye belirtti.

Usta’nın yalnızca Cumhur İttifakı’nın başarısızlığı için ortaya çıkmış bir projeye dahil olduğunu iddia eden Karabıçak, “Erhan Usta bugün iktidara gelmek için değil yüzde 1-2 puan alabilmek ve Cumhur İttifakı’nı başarısızlığa uğratmak için gayret gösteren yapının içinde olunduğu görülmekte. Biz Erhan Usta ve onunla birlikte Samsun’da hareket eden ekibini tanıyoruz. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gibi bir devlet adamının elinde çok önemli belgeler, bulgular olmasaydı Erhan Usta’yı zaten partiden ihraç etmezdi” şeklinde konuştu.

Kaynak: SAMSUN ETİK HABER


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.