Yedi Kıta Tarih Dergisi
Türkçe Konuş
haber oku

FETÖ AK Parti Samsun’u kasetle dizayn etmeye mi çalışıyor?

admin ~ 19 Eylül 2019 ~ Gündem, Manşet, Siyaset ~ 37 Kez Görüntülendi. A- A+

FETÖ daha önce MHP ve CHP’de kaset oyunu ile iki partiyi dizayn etmeye çalışmış ve kısmen bunu başarmıştı. AK Parti’nin kongrelerine sayılı günler kalırken Samsun’da kaset taktiğinin tekrar hayata geçirilmeye başlandığı iddia ediliyor.

FETÖ, 2011 yılında yapılacak seçimler öncesi MHP’yi seçim barajı altına düşürmek için kaset furyası başlatmış ve seks kasetleri ile önce Devlet Bahçeli’nin kurmayı 4 ismi partiden istifa ettirmişti. Daha sonra MHP’de Genel Başkan Yardımcısı gibi kilit konumdaki 6 isim daha istifa etmiş ve 2011 yılında FETÖ’nün kaset oyunu ile MHP’den 10 isim istifa etmek zorunda bırakılmıştı. MHP’yi seçimlerde baraj altında bırakmak için yapılan kaset kumpasına rağmen MHP, 2011 yılında yapılan seçimlerde barajı aşmayı başarmıştı.

MHP’nin yanısıra aynı taktik o dönem CHP Genel Başkanı Deniz Baykal için hayata sokulmuş ve Deniz Baykal CHP Genel Başkanlık makamından istifa etmek zorunda bırakılmıştı. Deniz Baykal istifa ederken yapmış olduğu basın açıklamasında kendisine yapılan kaset kumpasında adresi FETÖ olarak göstermişti. Deniz Baykal’ın istifasının ardından CHP’nin başına Kemal Kılıçdaroğlu gelmişti.

Geçmişte MHP ve CHP’yi kaset olaylarıyla dizayn etmeye çalışan FETÖ, bu sayede 10 MHP’li önemli isim ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın istifa etmesini sağlamıştı. Bu günlerde FETÖ’nün AK Parti’nin kongre sürecinde AK Parti İl Başkanlıklarını dizayn etmek için kaset oyununu tekrar başlattığı iddia ediliyor. Samsun’da FETÖ ile ismi anılan ve Ali Babacan’ın kuracağı partide siyaset yapacağı öne sürülen AK Partili bir avukatın, Samsun’da kongreye hazırlanan AK Parti İl Başkanlığı’na kaset imasında bulunarak dizayn etmeye çalıştığı öne sürülüyor.

Söz konusu avukatın kendisine yakın internet haber siteleri üzerinden kaset iması yapan haber başlıkları atılarak haberler servis ettirdiği ve kısa süre sonra bu haberleri yayından kaldırtarak muhataplarına ellerinde kasetler olduğu imasıyla tehdit ettikleri iddia ediliyor. Devletin, FETÖ ile ismi anılan avukatın Samsun’da yapmaya çalıştığı iddia edilen kaset operasyonu için gerekli çalışmaları yapacağı ve iddiaların doğruluğunun ortaya çıkması durumunda FETÖ ile ismi anılan avukat ve avukatla birlikte hareket ettiği öne sürülen internet haber siteleriyle ilgili gerekli hukuki süreci başlatacağı umuluyor.

Kaynak:  SAMSUN ETİK HABER


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.