Yedi Kıta Tarih Dergisi
Türkçe Konuş
haber oku

DEMİR BANKO BAŞKAN

Tarık Menteşoğlu ~ 11 Mart 2019 ~ Köşe Yazıları, Manşet ~ 147 Kez Görüntülendi. A- A+

Merhaba dostlar. Seçimlere üç haftadan az bir süre kala meydanlar hayli sıcak propaganda çalışmalarına sahne oluyor. Büyükşehir belediye başkan adayı Mustafa Demir Cumhur ittifakının da desteği ile önde görülüyor. Özellikle AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kemikleşmiş oylarını alacağı kesin.

Diğer büyükşehir adayları Erhan Usta ve Hayati Tekin Mustafa Demir’in karşısında oyları bölüyor.  Birisi bu yarıştan çekilmeli aksi halde Mustafa Demir oy çokluğu ile seçimi alır aralarından sıyrılır gider.

Mustafa Demir aslında sevilmeyen bir adam ama seçimlerde stratejide önemlidir. Mustafa Demir en baştan kazanması için kendisi bir plan yapsa ancak bu şekilde bir tablo oluşmasını isterdi. Suya sabuna dokunmadan partiler ve adaylar kendiliğinden bu ortamı Mustafa Demir’e sağladı. AK Parti ve diğer sağ partilerin küskünleri oy verecek sağ parti bulamadıkları için Erhan Ustaya yönelmiş görünüyor. Sol oylar ise Millet İttifakı adayı Hayati Tekin’e mecburi bir yönelme gösteriyor.

Mustafa Demir’e koltuğu kaptırmak istemiyorlarsa Erhan Usta ve Hayati Tekin’in oylarını birleştirmeleri gerek. Birisi başkan diğeri başkan yardımcısı olsun seçimi kendileri yapsın. Yoksa Mustafa Demir banko başkan.

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.