Yedi Kıta Tarih Dergisi
Türkçe Konuş
haber oku

ÇERKESLERİ SANA AŞAĞILATTIRMAM HAYATİ TEKİN!

Tarık Menteşoğlu ~ 25 Şubat 2019 ~ Köşe Yazıları, Manşet, Siyaset ~ 150 Kez Görüntülendi. A- A+

Merhaba dostlar. Millet İttifakı İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Haberaks TV’de katıldığı ‘Seçim 2019’ programında yaptığı ve Kurtuluş Yolu güzergâhı üzerinde yer alan bal mumu heykeller için kullandığı ‘Burada bir Çerkez Ethem’i istemem ama bir Topal Osman’ı isterim’ şeklindeki beyanına Samsun Çerkesleri tepki göstermeye devam ediyor.

Samsun şehrinin önemli renklerinden biri olan Çerkes toplumunun hassasiyetine dokunan bu söylemin, Sayın Tekin tarafından acilen tamir edilmesi tüm kesimlerin beklentisi.

Tarihi vesikalar incelendiğinde Kurtuluş Savaşı’da toplumun her kesiminden tabiri caizse 72 milletin 7 den 77 ye her ferdi canla başla savaştığı görülecektir. Çerkesler de bu vatan için gereken tüm mücadeleyi yapmış ve hala da yapmaktadır.

Gelelim konunun bana dokunan kısmına. Benim dedem Çarşamba’nın Alibeyli Köyünden Çerkes Ahmet Menteşoğlu. Bilmeyen yoktur. Vatan ve millet sevdamı da bilmeyen yoktur. Vatanını milletini seven her vatandaş gibi bende bir Çerkes olarak bu vatan için canımı vermeye hazırım. Bilmem anlatabildim mi Hayati Tekin bey!

Çerkesleri aşağılayan Hayati Tekin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığından çekilmelidir. Bu zihniyet Samsun’da BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI olamaz.

 

Tarık MENTEŞOĞLU
Samsun Vip Haber
Genel Yayın Yönetmeni

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.