Yedi Kıta Tarih Dergisi
Türkçe Konuş
haber oku

Borsalarda iflaslar ve silahlar susmuyor!

admin ~ 04 Eylül 2019 ~ Genel, Gündem, Manşet, Siyaset ~ 81 Kez Görüntülendi. A- A+


Geçtiğimiz yıl Samsun Ticaret Borsa Başkanı Sinan Çakır’ın oğlu silahlı saldırıya uğrayıp yaralanmasının ardından, önceki gün ise Sakarya Ticaret Borsası Başkan Vekili Ahmet Erkan uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Türkiye uzun yıllar sonra krizle boğuşuyor. Türk ekonomisi krizle boğuşurken, ekonominin lokomotifi olan Ticaret Borsalarında ise silahlar konuşuyor. Geçtiğimiz yıl arkadaşlarıyla Atakum ilçesi Mimarsinan Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı’ndaki restorana giden Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır’ın oğlu Semih Çakır, çıkış yaptığı sırada 2 kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Çakır, 112 Acil Servis ekibince Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezine kaldırılmıştı.

Geçtiğimiz yıl Samsun’da yaşanan olayın ardından önceki gün ise Sakarya Ticaret Borsası Başkan Vekili Ahmet Erkan, iddiaya göre emlak satışı nedeniyle tartıştığı emlakçı Erol Ş. tarafından başından vurularak öldürüldü. Yaşanan silahlı olayların ekonomik nedenlerden kaynaklandığı iddia edilirken, bilindiği gibi Çarşamba Ticaret Borsa Başkanı vergi rekortmeni Kazım Gürol Yılmaz’da iflas etmiş ve bankalar şirketlerine haciz uygulamıştı.

Kaynak: www.samsunetikhaber.net


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.