“AK Parti’li Vekiller Neden Suskun?”

15 Ekim 2019 - 5:24 pm

Çarşamba ilçesi Eğercili Mahallesi’ne Oltan Köleoğlu Enerji A.Ş. tarafından kurulacak olan Biyokütle Enerji Santrali ile alakalı olarak Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, “Diğer partilerin Samsun milletvekilleri santralle ilgili açıklama yaparken, AK Partili Belediye Başkanı Halit Doğan ve Samsun’un AK Parti’li 5 milletvekili neden suskun?” diye sordu.
Çorum ili Mecitözü ilçesine aynı firma tarafından kurulan santrali incelemeye gittiklerini ve fiziki şartların tamamen farklı olduğunu dile getiren Terme Ziraat Odası Başkanı Ergün, “Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ve Köklük Mahallesi Muhtarı Muzaffer Öztürk ile birlikte Mecitözü’nde yapılan biyokütle enerji santralini incelemeye gittik. Orada yapılan santral bizim ovamıza yapılacak olan santralden daha küçük ve en önemlisi de orada santrali dağın başına yapmışlar bizim ovamızın kalbine bu santrali yapmak istiyorlar. Çarşamba’da tarımı mı bitirmek istiyorlar?

BİZ ENERJİYE KESİNLİKLE KARŞI DEĞİLİZ, biz bu santralin tarım ovasının ortasına yapılmasına karşıyız, üreticimizin tarımsal üretiminin bitirilmesine, insanlarımızın hastalıklarının çoğalmasına karşıyız” diye konuştu.

AK PARTİ’Lİ VEKİLLER NEDEN SUSKUN?
Çevrecilerin, vatandaşların santrale karşı olduğunu dile getiren Ergün sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Samsun Çevre Platformu, vatandaşlar, siyasi partilerin milletvekilleri santrale karşı olduklarını, santralin zararlarını anlatıyorlar. Ancak nedense Çarşamba’da yüzde 75 oy almış AK Partili Belediye Başkanı Halit Doğan ve AK Parti’li 5 tane Samsun milletvekili susuyor. Biz bu santralin zararlı olduğunu ve buraya yapılmaması gerektiğini, yapılmaması için de mücadele edeceğimizi dile getiriyoruz. Ancak kendileri santralle alakalı olarak suskunluklarını koruyorlar. Halit Doğan ve vekiller neden susuyor?”

Yeni Yorumlar Kapalı.

© 2014 Samsun Vip Haber Tüm Hakları Saklıdır.